Termin odbycia wizyty partnerów w Polsce został zaplanowany na dni od 22 do 26.08.2022 i w tym terminie został zrealizowany.   

W dniach wizyty poprzez:

a) spotkanie zapoznawczo-integracyjne uczestników projektu i organizację rozgrywek w kręgle w Termach Warmińskich,  

b) spotkania i rozmowy z władzami samorządowymi Gminy Kiwity, przedstawienie osiągnięć dotychczasowej współpracy, rozmowy na temat lokalnej bazy turystycznej Gminy Kiwity, w tym gospodarstw agroturystycznych i atrakcyjnych turystycznie miejsc Gminy, poznanie działalności innych działających na terenie Gminy Kiwity stowarzyszeń/fundacji, przedstawienie partnerom możliwości jakie daje Miejsce Przyjazne Rowerzystom „Krekolandia” znajdująca się na terenie Gminy Kiwity dla ruchu turystycznego rowerzystów podróżujących na trasie Szlaku Green Velo, a także poznanie terenu rekreacyjno-edukacyjnego w Samolubiu zagospodarowywanego przez Stowarzyszenie od 2020 roku.

c) spotkanie i rozmowy z władzami samorządowymi Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim, przedstawienie osiągnięć dotychczasowej współpracy, rozmowy na temat: przed jakimi wyzwaniami stają  organizacje w nowych czasach, czasach zagrożeń, epidemii i ograniczeń;

d) zwiedzanie miejsc atrakcyjnych turystycznie Gminy Kiwity i Lidzbarka Warmińskiego;<s> </s>

e) promowanie Gminy Kiwity poprzez rozgrywki w „golfa piłką nożną przez Gminę Kiwity lub Warmię i Mazury” na terenie „Krekolandii”, spotkanie integracyjne z lokalną społecznością, wymianę doświadczeń i planów na dalszą współpracę.

f) podsumowanie wizyty, w trakcie której zostały wypełnione ankiety ewaluacyjne przygotowane na potrzeby określenia poziomu osiągnięcia zaplanowanych rezultatów uczestnikom projektu, lokalnej społeczności i zaproszonym gościom z innych krajów pokazywaliśmy i uświadamialiśmy jak dla utrzymania pokoju w świecie ważna jest integracja i zbliżanie do siebie społeczności różnych narodów.

Podczas spotkań/wizyty partnerów dla wszystkich uczestników zapewniony był poczęstunek i wyżywienie.

Zaproszeni goście z innych krajów do Krekol dojechali we własnym zakresie. W trakcie wizyty korzystali z pojazdów Stowarzyszenia (2 busy). Również dla osób starszych i niepełnosprawnych, z dalszych odległości i mających trudności z dotarciem na spotkania oraz w celu zabezpieczenia działań organizacyjnych projektu organizowany był transport pojazdem Stowarzyszenia.

Ze środków finansowych projektu, zarówno do pojazdów, jak i do agregatu prądotwórczego w „Krekolandii” (zapewniającego prąd elektryczny w budynku i na terenie „Krekolandii”) na potrzeby projektu zostało zakupione paliwo.

Zaproszeni gości mieli zapewnimy nocleg i wyżywienie.

FOTO >>>>>>> w archiwum Stowarzyszenia ŁW-33