Księga Gości

2021 - po 5 latach odkrywamy Księgę Gości i zachęcamy do przedstawiania swoich opinii i uwag.

Mamy nadzieję, że to pomoże nam lepiej wypełniać plany i zobowiązania określone statutem Stowarzyszenia.

Prezes Stowarzyszenia Mariola JAGIEŁŁO


Imię *
E-Mail
Wiadomość *
 

Elżbieta Pasternak

środa, 17-11-10 13:39

Jestem rodowitą Krekolanką jak również członkiem Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Wsi.Tu się urodziłam , spędziłam dzieciństwo i młodość. Od szkoły podstawowej działałam na rzecz swojej miejscowości. Problemy mieszkańców (starszych i tych młodszych) były mi bliskie i znane od zawsze. Jako ekonomistka z wykształcenia i przyszła radna chcę:
-wspierać inicjatywy rozwoju naszej gminy i wsi;
-służyć wsparciem i pomocą wszystkim mieszkańcom;
-wykorzystywać środki unijne na rzecz naszej gminy i wsi;
-zachęcać i przekonywać ludzi do wspólnego działania;
-współpracować z władzami Gminy Kiwity , radą gminy oraz
Rada sołecką wsi Krekole.
Swoje założenia realizować w sposób przejrzysty i jawny. Mój wkład pracy ,jak i innych członków stowarzyszenia oraz osób nie związanych ze stowarzyszeniem znajduje się na stronie Pani Grażyny Przytuła Wybory 2010 . Realizacja założeń projektów oczywiście nie byłaby możliwa bez zaangażowania i wkładu pracy innych osób . To jest nasza wspólna zasługa.
Nasuwa się pytanie: Dlaczego zarząd SWRW promuje tylko jednego członka stowarzyszenia jako kandydata na radnego ?

Comment:
W odpowiedzi na "nasunięte pytanie" odsyłam do §9 statutu oraz do wersu 16-21 wspomnianej powyżej zakładki strony internetowej swrw.pl
Ponadto ukierunkowuję na posiedzenia Zarządu, które odbywają się regularnie w każdy wtorek tygodnia od godz. 18.00.
Od początku kampanii wyborczej nikt inny nie złożył wniosku o poparcie SWRW w wyborach samorządowych 2010.

Wielu z nas ma niepodważalne zasługi w działania, które jednak są oczywistą twórczością Grażyny PRZYTUŁA i jej przyjaciół.

Jan Powierża

poniedziałek, 08-11-10 18:10

Wyjazdy na basen z projektu "Profilaktyka wad postawy-basen i woda zdrowa Ci doda" zakończyły się lecz projekt jeszcze trwa. Dnia 13 listopada o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej w Krawczykach odbędzie się spotkanie podsumowujące na które serdecznie zapraszam uczestników wraz z rodzicami. Podczas spotkania przewidziany jest pokaz zdjęć z zajęć na basenie oraz poczęstunek i zabawa taneczna.
Na powyższe spotkanie zostały zaproszone władze Gminy Bartoszyce oraz Starostwa Powiatowego w Bartoszycach.
Dziękuję wszystkim beneficjentom za sumienne uczestniczenie w projekcie, dziękuję również paniom - wolontariuszkom, które bardzo chętnie wraz ze mną i moją żoną jeździły na basen aby opiekować się dziećmi biorącymi udział w zajęciach.
Trudno się pracuje, ciężko realizuje się projekty jeżeli brak jest chęci współpracy ze strony uczestników i rodziców. Działając na terenie Powiatu Bartoszyckiego ostatnio zauważyłem, że wśród rodziców wzrosła chęć współpracy oraz przychylność dla naszych działań. Jeżeli widzi się zadowolenie dziecka oraz uśmiech rodziców, to nie żal czasu poświęconego na napisanie projetku oraz jego realizację, ten uśmiech oraz zadowolenie są porcją nowej pozytywnej energii, która mobilizuje nas do dalszej wytężonej pracy.

Wszystkim rodzicom jeszcze raz serdecznie dziękuję i zapraszam wraz z dziećmi na sobotę do Krawczyk.
Zapraszam również do podzielenia się swoimi wrażeniami w KSIĘDZE GOŚCI.

Pozdrawiam

......

piątek, 22-10-10 14:00

A ja tak sobie myślę, że te wybory nie pokażą nic nowego. Myślę, że nasza wieś nie zasłużyła sobie jeszcze na to by w wiosce był radny, jednomyślnie lub chociaż prawie jednomyślnie wybrany przez całą wieś, taki jak np mogła by być Grażyna Przytuła. My nie umiemy jeszcze patrzeć realnie na nowe możliwości. Wydaje nam się, że teraz to tak jak kiedyś. Nie, te czasy minęły. Ja oczywiście jak rozmawialiśmy zagłosujemy na nowe możliwości, które od kilku lat pokazuje i proponuje Pani Grażyna działając w stowarzyszeniu i nie tylko.
Zagłosujemy, ale nie wierzę, że u nas wygra lepsze. Znowu rozbiją się głosy i przyznam się, że ja nawet gdybym wygrał niewielką ilością głosów, a tak na pewno nie chciała by też Pani Grażyna to nie zaangażował bym się w działania dla wioski z nowymi siłami. U nas ktokolwiek wygra, to aby mógł z satysfakcją działać musi mieć w wyborach dużą przewagę nad innymi, a jak obserwuję i słyszę co się mówi o poszczególnych kandydatach, to gdyby mi w przyszłej kadencji ktoś zaproponował startowanie to każę mu spadać. Po co mi ta nieludzka ocena. I wcale się nie zdziwię, że po wyborach stracimy to czego świadkami byliśmy przez ostatnich kilka lat.
Pani Grażyno życzę powodzenia i miejmy nadzieję, że jest to to miejsce, ten czas i ta wieś w której wdzięczność i poparcie mieszkańcy potrafią na co dzień okazywać.

Jan Powierża

czwartek, 21-10-10 20:50

Zgodnie z wcześniejszą moją zapowiedzią, uczestników projektu "Basen i woda zdrowa Ci doda" informuję, iż sobotni (23.10) wyjazd na basen jest realizowany w wcześniej uzgodnionych godzinach t.j. wyjazd z Krawczyk godz. 10.10.

Pozdrawiam

T..............

środa, 20-10-10 08:10

Moje głosy i mojej rodziny będą na Grażynkę i z całego serca życzę jej wygranej.

Anna

wtorek, 19-10-10 13:01

Nie jest to moje imię, ale jakoś musiałam się nazwać. Chcę aby moje imię zostało tajemnicą.
Widzę, że do księgi wpisują się tylko osoby które mają dobre zdanie o stowarzyszeniu i o jego założycielach. Ja wcale nie chcę pisać inaczej. Kłaniam się nisko osobom, które działają u nas w stowarzyszeniu a w szczególności pani Grażynie i panu Ryśkowi. Nie łudźmy się bo co działo się u nas przed zamieszkaniem tych ludzi? Nic. Teraz wioska się zmieniła.
A co do wyborów. Wiem, że startuje od nas 4 osoby do rady gminy ale gdzie były te osoby wcześniej? Co niektórzy zaczęli się pokazywać teraz kiedy zależy im na wygranej a jak wygrają znowu będzie cisza. Od nas zależy co z tym zrobimy. Ja chcę żeby dalej coś się działo i zagłosuję na panią Grażynę.
Pani Grażyno - wygramy.

Do Wyborcy

wtorek, 19-10-10 09:56

Popieram Cię Wyborco, bo ja też jestem zdziwiony i jeśli u tych ludzi jest aż tak duże poświęcenie to faktycznie nie powinniśmy się więcej zastanawiać kogo powinniśmy wybrać w dniu wyborów.
Wyborco, myślę, że mnie przekonałeś.

Wybory samorządowe

wtorek, 19-10-10 05:45

Bardzo spodobał mi się wpis na stronie internetowej" www.wybory2010.pl i dlatego chcę się nim podzielić z innymi wyborcami.
"Dobry kandydat na radnego to taki który dba o wyborców, nie siedzi ale w imieniu wyborców walczy o ich dobro, człowiek który tworzy plan ale automatycznie wprowadza go w działanie, nie czeka na nic, po prostu działa. Dobry kandydat to taki który potrafi rozmawiać z wyborcami, potrafi zrozumieć każdego człowieka, stara się pomóc każdemu człowiekowi.
Dobry kandydat to taki który traktuje wszystkich wyborców na równi nie ważne gdzie się urodzili lub gdzie mieszkają, ważne jest to że są ludźmi i jak ludzi trzeba ich traktować.
Najważniejsze jest dla nas wszystkich działanie, wprowadzanie zmian, pozyskiwanie funduszy na rozwój miasta, wsi, pomoc ludziom, nowoczesność, zadbanie o bezpieczeństwo, pracę, zapewnienie wykształcenia, rozwój intelektualny i kulturalny naszych dzieci. To są cele które trzeba brać pod uwagę startując w wyborach. Wyborcy mają różne potrzeby takie jak np: dowóz dzieci do szkoły, dostęp do technologii i kultury, tworzenie sal gimnastycznych i świetlic, pomoc w rozwoju kulturalnym, sportowym i intelektualnym dzieci, tworzenie przyszłości dla naszej młodzieży, tworzenie nowych stanowisk pracy, zapewnienie każdemu mieszkańcowi mieszkania, opieki zdrowotnej, organizowanie imprez kulturalnych na wysokim poziomie, dogodny transport, oświetlenie dróg, ulic, zapewnienie bezpieczeństwa w szkole i po za nią itd. mógłbym pisać jeszcze więcej...
Trzeba o to wszystko zadbać, więc trzeba teraz podczas tych wyborów dokonać tak naprawdę jednego z największych wyborów w życiu, trzeba poprzeć ludzi którym naprawdę zależy na dobru waszym i waszych dzieci. Trzeba stawiać na ludzi z wizją, ambitnych, w miarę młodych, przyszłościowych, a przed wszystkim nowych bo właśnie oni mogą wszystko zmienić na lepsze"
Uważam, że przed nami w Krekolach jest trudny wybór radnego, bo każdy przedstawia jakąś wartość i dlatego tak ważne jest wybranie takiej osoby, która choć trochę mogła by spełnić to co zostało napisane wyżej.
Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru

Wyborca

email

niedziela, 17-10-10 16:08

Widać już i u nas kampania wyborcza ruszyła i to fajnie, bo dotychczas według mnie nic takiego się nie działo. Po prostu byli kandydaci, było głosowanie i był radny. Mam nadzieję, że tak będzie do końca.
Co chodzi o mnie to zaciekawiły mnie informacje na tablicach informacyjnych o powstaniu komitetu Grażyny Przytuła. W pierwszej chwili miałem nadzieję, że szykuje się od nas wójt, którego chyba wszyscy byśmy poparli.
Tyle u nas mówi się o stowarzyszeniu, że choć to mnie wcześniej nie interesowało postanowiłem obejrzeć sobie tą stronę trochę inaczej. Wiem, że najwięcej informacji jest w sprawozdaniach i przyznam się, że gdy czytałem sprawozdanie za 2009 rok to mnie zamurowało. Nigdy nie pomyślałem sobie nawet, że dla wspólnego sukcesu można poświęcić aż tyle swojego dobra, opłacać i dokładać do utrzymania stowarzyszenia, bo to, że na działania społeczne trzeba poświęcić dużo czasu to już wiedziałem wcześniej.
Te słowa kieruję już bezpośrednio do państwa Przytułów, naprawdę widać, że wam zależy na Krekolach i chyba nie tylko na Krekolach, bo członkowie stowarzyszenie są z różnych miejscowości i też pewnie u nich działa stowarzyszenie. Nie wiem ile to wychodzi miesięcznie, ale nie znam nikogo takiego kto za darmo wydzielił by kawał domu, sam opłacał za prąd, wodę, ogrzewał niepotrzebnie kawał domu, robił wszystko dla zabezpieczenia miejsc pracy dla zatrudnianych pracowników, a tutaj to już nie przelewki, wszystko musi być jak w kodeksie pracy i kto się na tym zna to wie, że jest to duży obowiązek i jeszcze do tego jest tak już 6 lat, to jest to wprost nie do uwierzenia.
Według mnie to cała wioska powinna wykorzystać to, że Pani Grażyna Przytuła startuje w wyborach i przy każdej sposobności mieszkańcy powinni ją zapewniać, że jest najlepszym kandydatem. No ale jak to się mówi, jest demokracja, każdy może startować i to jest prawda, ale czy ktokolwiek ze startujących pomyślał, że najważniejsze jest to co robi się dla ogółu?
Ja osobiście oddam głos tylko jeden i będzie to głos na p. Grażynę Przytuła. Mam nadzieję, że nie będę w tym odosobniony, bo skoro sami niewiele robimy to korzystajmy z tego co chcą zrobić inni, a w tym wypadku Grażyna Przytuła.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Ja z Krekoł

środa, 13-10-10 12:19

Zaglądam czasami na tą stronę i dzisiaj jestem mile zaskoczona kandydaturą na radnego pani Grażyny. Jestem przekonana, że jest to prawidłowy kandydat bo ta osoba bardzo dużo pracuje dla dobra nas wszystkich i dla naszych dzieci. Nie ma w tych czasach tylu społeczników bo nikomu nie chce się poświęcać swojego czasu dla dobra innych a ta osoba jest tego przeciwieństwem. Ja jestem bardzo wdzięczna za różne projekty. Moje dzieci są z nich bardzo zadowolone i wracały szczęśliwe z tych spotkań. Myślę, że nasi mieszkańcy będą wybierać takich ludzi żeby coś się działo w Krekolach. Ja na pewno zagłosuję na p. Grażynę.