W zaplanowanych w projekcie działaniach przewidujemy zaproszenie do nas przedstawicieli partnerskiej organizacji z Niemiec oraz organizacji z Litwy w celu podsumowania dotychczasowej współpracy oraz nawiązania nowych kontaktów w kierunku realizacji nowych działań w tzw. „nowych czasach” (epidemii) w poszukiwaniu i wypracowaniu dobrych, nowych rozwiązań na kontynuację współpracy w nowych warunkach/czasach epidemii koronawirusa, z jego długofalowymi skutkami dla prowadzenia dalszej współpracy międzynarodowej.

Realizowany projekt bezpośrednio skierowany jest do mieszkańców Powiatu Lidzbarskiego i Bartoszyckiego, zarówno z obszarów wiejskich, jak i obszarów miejskich, do różnych grup, w tym do osób starszych i młodzieży oraz osób i grupy odbiorców, których najbardziej dotknęły skutki epidemii, z uwzględnieniem mieszkańców Krekol, Samolubia i Krawczyk, które zamieszkuje średnio po 300 osób oraz osób zainteresowanych kontynuacją prowadzonej przez Stowarzyszenie współpracy międzynarodowej.

W projekcie będą mogły wziąć udział osoby nie zakwalifikowane bezpośrednio do projektu w początkowej jego fazie, w czasie spotkania informacyjno-rekrutacyjnego. Osoby zgłaszające chęć uczestnictwa w projekcie wypełnią deklarację, która będzie kwalifikowała do udziału w projekcie.

Projekt nie jest nastawiony na rekrutację uczestników jednej płci, ograniczeniem nie jest również wiek, status materialny czy pochodzenie. Z naszych doświadczeń wynika, że mężczyźni rzadziej niż kobiety są zainteresowani udziałem w przedsięwzięciach lokalnych, co poprzez prowadzone działania staramy się zmieniać.  

Działania w głównej mierze będą realizowane na bazie zasobów Stowarzyszenia „Łańcuch Wzajemności”, w Gminie Kiwity, na terenie Powiatu Lidzbarskiego, na rzecz mieszkańców Województwa Warmińsko-Mazurskiego.