CYKL EDUKACYJNY ZDROWOTNO-PROFILAKTYCZNY: Rozgrywki sportowe w golfa piłką nożną

15.09.2018_Zdjęcia we flickerze >>>>>>>>>>>>>>>

13.10.2018_Zdjęcia we flickerze >>>>>>>>>>>>>>

21.11.2018_Zdjęcia we flickerze >>>>>>>>>>>>>>>

25.11.2018_Zdjęcia we flickerze >>>>>>>>>>>>>>

02.12.2018_Zdjęcia we flickerze >>>>>>>>>>>>>>>

PODSUMOWANIE

h) rozgrywki/zawody sportowe w golfa piłką nożną przez Warmię i Mazury na boisku budowanym od 2017 roku na terenie „Krekolandii” w okresie od września do listopada odbyły się 5 razy w dniach: 1) 15.09.2018, 2) 13.10.2018, 3) 21.11.2018, 4) 25.11.2018, 5) 02.12.2018r.

Rozgrywki/zawody organizowane były dla drużyn. Jednorazowo w rozgrywkach brało po 5 drużyn.

W grze tej zwycięstwo w dużej mierze zależy od pomysłowości i kombinacji. Wygrywa ta drużyna lub uczestnik gry, który najmniejszą ilością uderzeń (dotknięcie piłki nogą liczy się jako uderzenie) dojdzie do końca pola poprzez wszystkie dołki (przeszkody).

Każdorazowo w rozgrywkach byli  zwycięzcy, którzy zostali nagrodzeni.  Wprowadzenie do gry nagród ma na celu zwiększenie motywacji uczestników do upowszechniania tej gry, która jest grą propagującą aktywność na świeżym powietrzu dla osób w każdym wieku. Otrzymanie nagród zostało potwierdzone podpisami otrzymujących.

Gra w golfa piłką nożną, jak przewidywaliśmy Jest dobrą formą w której bardzo dobrze odnaleźli się seniorzy.

Od 2017 roku w budowę i rozbudowę boiska zaangażowani sa nie tylko członkowie Stowarzyszenia, ale również i lokalna społeczność, co przyczynia się do dodatkowej promocji tego miejsca.

W rozgrywkach/zawodach brali uczestnicy projektu, ale również i lokalna społeczność i zaproszeni goście, w tym Wójt Gminy Kiwity. 

Do udziału w rozgrywkach poprzez artykuły zapraszaliśmy społeczność Powiatu Lidzbarskiego, szczególnie, że gra w golfa piłką nożną jest nową grą na Warmii i Mazurach i powstanie boiska na terenie „Krekolandii” wymaga większej promocji, by do korzystania z możliwości jakie daje „Krekolandia” zachęcać mieszkańców innych miejscowości i regionów.

Omawianie regulaminu i zasad gry oraz przebieg rozgrywek prowadzone były pod kierownictwem Koordynatora i wolontariusza, który opracowywał regulamin i tablice informacyjne do gry.

Do zabezpieczenia gry w golfa piłką nożną została zakupiona kosiarka samojezdna spalinowa, tzw. traktorek, który do tego celu i dbałości o teren "Krekolandii" służył również w działaniach cyklu edukacyjnego integracyjnego oraz będzie służył po zakończeniu projektu.

W celu kontynuacji rozbudowy boiska zostały również zakupione materiały i wykonano w miejsce innych elementów 5 nowych dołków, opracowany został wzór i wykonano karty do gry, zakupiono piłki do gry i wykonano oraz zamontowano do metalowych konstrukcji (wykonanych wcześniej) blachy do tablic do dołków z numeracją od 1 do 18 i 18 nazwami miast powiatowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W dalszej działalności Stowarzyszenia zaplanowana jest kontynuacja wykonania w miejsce innych elementów zastępujących dołki brakujących jeszcze 5 dołków.

Ze względu na to, że pokrywy dołków dla zabezpieczenia przed przypadkowym zdjęciem przez dzieci   są z materiału ciężkiego (ok. 40 kg jedna) ze środków dotacji został zakupiony niski wózek, by przed grą zbierać pokrywy, a po grze przywieźć je i założyć. Działanie to zostało zrealizowane ze środków dotacji, po otrzymaniu akceptacji przez NIW-CRSO naszej prośby opisanej w piśmie nr ŁW-47/574. Ponadto zakupiony wózek będzie używany w ramach bieżącej działalności Stowarzyszenia również do innych celów statutowych.

Zgodnie z opracowanym regulaminem gra w golfa piłką nożną przez Warmię i Mazury rozpoczyna się w powiecie lidzbarskim, bez numeru. W województwie jest ogółem 19 powiatów, a wykorzystanie ich nazw ma na celu uatrakcyjnienie i lepsze promowanie gry.

W ramach realizacji projektu zostało zakupione również inne niezbędne wyposażenie. Konstrukcje do tablic były wykonane w 2017 roku. Ze środków dotacji została również wykonana tablica z regulaminem gry pt. "Zagraj w golfa piłką nożną przez Warmię i Mazury".

Dla osób starszych i niepełnosprawnych, z dalszych odległości i mających trudności z dotarciem na spotkania/zajęcia oraz w celu zabezpieczenia działań organizacyjnych projektu organizowany był transport pojazdem Stowarzyszenia.

Działania projektowe prowadzone były z wykorzystaniem sprzętu wykonanego/zakupionego w trakcie realizacji projektu.

W Gazecie Lidzbarskiej ukazały się artykuły informacyjne o działaniach projektowych na terenie „Krekolandii”: 1) w dniu 4.10.2018 pt. „Dzień Blaskowy w „Krekolandii”, 2) w dniu 25.10.2018 pt. „Nie siedzimy przed telewizorami”.